Do sada, kako je to poručio odgovornima prvi čovjek Vrgorca gradonačelnik Mile Herceg, nitko nije stradao, ali ljudi će i dalje strepiti za život dok budu svakodnevno vozili na posao iz Makarske ili Vrgorca.
- Stvar je jednostavna, krenite nešto raditi. Kakva korist od pustih dopisa, sastančenja s raznim ministarstvima, obećanja koja se olako daju, ako se ništa konkretno ne poduzima. Od 2010. radi se projektna dokumentacija i uvijek pričaju kako treba vremena, a vremena više nema. Iz resornog ministarstva odavna se trebalo ovom problemu pristupiti ozbiljno i brzo djelovati. Ministar je taj koji ima mogućnost odlučiti kada je nešto prioritetno i krenuti s radovima - rekao je Herceg za 24sata i dodao kako će cesta biti blokirana sve dok se odron ne sanira.
- Koliko je do sada uloženo novca u rekonstrukciju ceste Ravča Makarske, da bi se opet zatvorila zbog još jednog u nizu odrona? Koliko su se puta otvarali radove na tunelu Ravča, Drvenik, a još nema ni dozvole. Sutra kad netko, ne daj Bože izgubi život na ovoj cesti, tko će biti odgovoran? Kako čete pogledati u oči roditeljima ili djeci onih koji stradaju. Hoćete li i tada govoriti da treba vremena - ljutit je Herceg.
Upravo je u odronu u veljači kraj Dubrovnika poginuo muškarac (31) dok se vozio na posao.
- Stavljeno je dosta mreža, upozoravamo i mi i policija stalno da se pazi, ali odroni su nepredvidivi kad padne toliko kiše kao sada. Za to je zaslužna takva konfiguracija terena kakvog imamo, a uvijek je najgore kad to završi smrću. Takav slučaj smo imali nedavno, a poginuo je naš dobrovoljac iz DVD-a Župa dubrovačka - ispričao je Stjepan Simović, dubrovački županijski vatrogasni zapovjednik, koji je zbog lošeg vremena u svom području cijelo vrijeme na terenu.
Uspjeli su, kaže, sanirati odron od srijede, kad je pukao zaštitni zid dvorišta u Dubrovniku. Zemlja je zatrpala vozila na Pločama. Građevinska inspekcija kaznit će vlasnike. Prijeti ima kazna od 3000 do 6000 eura.
24sata.hr
0 Primjedbe